Biuro Karier

Kim jesteśmy?

Biuro Karier, będące częścią Centrum Wsparcia Dydaktyki, to miejsce, w którym studenci i absolwenci UJ mają możliwość uzyskania rzetelnych informacji o rynku pracy. Mogą nabyć tu praktyczną wiedzę o tym, jak poprawnie przygotować dokumenty aplikacyjne oraz efektywnie zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej.

Dzięki nam mogą również zaplanować  drogę profesjonalnego rozwoju, dowiedzieć się, jak skutecznie szukać pracy i świadomie dokonywać wyborów, aby realizować się zawodowo.

Podpowiadamy, jak dobrze wykorzystać czas podczas studiów oraz po ich ukończeniu. Dostarczamy wiedzy, rozwijamy umiejętności i kształtujemy postawy. Nasze cele realizujemy poprzez trzy podstawowe aktywności: informowanie, szkoleniadoradztwo zawodowe.

Trochę historii...

Pierwsze uczelniane Biura Karier w Europie powstały ponad sto lat temu w Wielkiej Brytanii. Na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku również polskie uczelnie zaczęły wdrażać ideę wspierania studentów i absolwentów w wejściu w życie zawodowe.

Biuro Karier Uniwersytetu Jagiellońskiego istnieje od 2001 roku. Dla wielu młodych ludzi jesteśmy pierwszym i podstawowym źródłem informacji na temat rynku pracy.

Misja Biura Karier UJ

Misją Biura Karier UJ jest aktywne wspieranie studentów i absolwentów UJ w rozwoju zawodowym i efektywnym poruszaniu się po rynku pracy.

Naszą misję realizujemy m. in. poprzez:

• świadczenie usług doradczych dopasowanych do indywidualnych potrzeb naszych Klientów,
  • organizację i prowadzenie szkoleń dotyczących umiejętności potrzebnych do efektywnego poruszania się po rynku pracy,
  • udzielanie informacji dotyczących rynku pracy i edukacji,
  • prowadzenie projektów badawczych

Pracownicy Biura Karier UJ

Agnieszka Dudziak - kierownik Biura Karier

Piotr Rapciak - zastępca kierownika Biura Karier

Paulina Hojda

Aneta Mazur

Olga Jando

• realizacja działań promocyjnych