O Nas

Kim jesteśmy?

Biuro Karier to miejsce, w którym studenci i absolwenci UJ mają możliwość uzyskania rzetelnych informacji o rynku pracy. Mogą nabyć tu praktyczną wiedzę o tym, jak poprawnie przygotować dokumenty aplikacyjne oraz efektywnie zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej.

Dzięki nam mogą również zaplanować  drogę profesjonalnego rozwoju, dowiedzieć się, jak skutecznie szukać pracy i świadomie dokonywać wyborów, aby realizować się zawodowo.

Podpowiadamy, jak dobrze wykorzystać czas podczas studiów oraz po ich ukończeniu. Dostarczamy wiedzy, rozwijamy umiejętności i kształtujemy postawy. Nasze cele realizujemy poprzez trzy podstawowe aktywności: informowanie, szkolenia i doradztwo zawodowe.
 

Trochę historii...

Pierwsze uczelniane Biura Karier w Europie powstały ponad sto lat temu w Wielkiej Brytanii. Na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku również polskie uczelnie zaczęły wdrażać ideę wspierania studentów i absolwentów w wejściu w życie zawodowe.

Biuro Karier Uniwersytetu Jagiellońskiego istnieje od 2001 roku. Dla wielu młodych ludzi jesteśmy pierwszym i podstawowym źródłem informacji na temat rynku pracy.

Misja Biura Karier UJ

Misją Biura Karier UJ jest aktywne wspieranie studentów i absolwentów UJ w rozwoju zawodowym i efektywnym poruszaniu się po rynku pracy.

Naszą misję realizujemy m. in. poprzez:

  • świadczenie usług doradczych dopasowanych do indywidualnych potrzeb naszych Klientów,
     
  • organizację i prowadzenie szkoleń dotyczących umiejętności potrzebnych do efektywnego poruszania się po rynku pracy,
     
  • udzielanie informacji dotyczących rynku pracy i edukacji,
     
  • prowadzenie projektów badawczych

Pracownicy Biura Karier UJ

Agnieszka Dudziak - kierownik Biura Karier

  •     e-mail: agnieszka.dudziak@uj.edu.pl
  •     tel. 519 347 551
     

Piotr Rapciak - zastępca kierownika Biura Karier

  •     współpraca z absolwentami
  •     e-mail: piotr.rapciak@uj.edu.pl
  •     505 303 207
     

Urszula Korczak

  •     organizacja szkoleń
  •     kontakty z firmami
  •     obsługa strony i social mediów
  •     e-mail: urszula.korczak@uj.edu.pl
     

Magdalena Kwak - Wójcik

  •     socjolog, doradca zawodowy
  •     indywidualne konsultacje doradcze dla studentów i absolwentów UJ
  •     prowadzenie szkoleń z zakresu rynku pracy
  •     współpraca z pracodawcami
  •     współpraca z Wydziałami i jednostkami UJ
  •     nieobowiązkowe praktyki studenckie
  •     e-mail: magdalena.kwak@uj.edu.pl
     

Paulina Hojda

  •     socjolog
  •     projekty badawcze
  •     e-mail: paulina.hojda@uj.edu.pl
     

Aneta Mazur

  •     socjolog
  •     projekty badawcze
  •     e-mail: aneta.k.mazur@uj.edu.pl
     

Olga Jando

  •     realizacja działań promocyjnych
  •     e-mail: olga.jando@uj.edu.pl
     

Olga Frey (urlop macierzyński)

  •     psycholog, trener
  •     działalność promocyjna, kontakty z firmami
  •     prowadzenie szkoleń z zakresu umiejętności miękkich
  •     współpraca z jednostkami uczelnianymi i instytucjami rynku pracy
  •     współpraca międzynarodowa
  •     e-mail: olga.frey@uj.edu.pl