Program Alumni UJ

Planujesz karierę - skorzystaj z wiedzy i doświadczenia mentorów

Projekt Mentoringowy to jeden z naszych priorytetów w Programie Alumni UJ realizowanym przez Sekcję Karier UJ. Mentoring przynosi wiele korzyści dla rozwoju zawodowego, począwszy od szansy przezwyciężenia własnych obaw oraz ograniczeń, poprzez znalezienie pomysłu na swoją przyszłość zawodową, a kończąc na możliwości zbudowania osobistego planu rozwoju i kariery.

Tworząc Projekt Mentoringowy zaprosiliśmy do współpracy absolwentów naszej Uczelni, którzy mogliby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. W ramach Projektu odbywają się wykłady, szkolenia, warsztaty, konsultacje indywidualne. Chodzi nam o przekazanie nie tylko wiedzy teoretycznej związanej z rynkiem pracy, ale także praktycznych informacji i porad mogących we wszelaki sposób pomóc osobom wchodzącym dopiero na ten rynek. Spotkanie z mentorem, szkolenia, prace nad konkretnym projektem czy indywidualne konsultacje są ważnym doświadczeniem dla uczestników takiego przedsięwzięcia.

W semestrze letnim 2016 odbyły się cztery cykle mentoringowe, w semestrze zimowym zapraszamy na następujące zajęcia:

Anna Dulska - Życie jak w Madrycie - Kariera w Hiszpanii? Czemu nie?
Iwona Gierłach - Sztuka świadomej komunikacji
Ewa Janas - Assessement Center - co to jest i jak się do niego przygotować?
Daniel Kotyras - E-commerce. Jak prowadzić skuteczne działania handlowe w internecie?
Anna Parker - Kariera w Wielkiej Brytanii? To da się zrobić!
Dagmara Plata-Alf - Media społecznościowe - czyli na Facebook'u świat social media zdecydowanie się nie kończy...
Ewelina Poprawa - Excel - podstawowe narzędzie pracy biurowej
Piotr Sarecki - Zaprojektuj swoją karierę - zostań Project Managerem
Bartłomiej Telejko - Instytucje Unii Europejskiej - jak ubiegać się o staż i pracę?

W ramach Projektu Mentoringowego zorganizowany zostanie również prowadzony przez mecenas Annę Matusiak-Wekierę wykład Umowy w działalności gospodarczej - kompendium wiedzy. 

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniach z Mentorami prosimy o wybranie Mentora i tematu zajęć, uważne przeczytanie Regulaminu oraz wypełnienie, podpisanie i przesłanie na adres alumni@uj.edu.pl formularza aplikacyjnego (wyjątkiem jest zgłoszenie na wykład Umowy w działalności gospodarczej - kompendium wiedzy, gdzie zamiast formularza aplikacyjnego wystarczy przesłać e-maila z podaniem imienia i nazwiska, nr telefonu, wydziału, kierunku i roku studiów - potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia prześlemy w e-mailu zwrotnym).

 

Listę Mentorów wraz z opisem poszczególnych tematów, Regulamin oraz formularz aplikacyjny znajdziesz w poniższych załącznikach:

Lista Mentorów

Regulamin Projektu Mentoringowego

Formularz aplikacyjny

Wszelkie pytania dotyczące projektu mentoringowego prosimy kierować na adres alumni@uj.edu.pl.

Platforma internetowa

Jednym z elementów Programu jest specjalna platforma internetowa dedykowana Absolwentom (alumni.uj.edu.pl). Jest to miejsce, w którym można wymienić się doświadczeniami, kontaktami, odnaleźć dawnych znajomych oraz dzielić się swoją wiedzą. W serwisie mogą rejestrować się także Pracodawcy, którzy znajdą tu wykształconych kierunkowo, potencjalnych pracowników oraz mają możliwość zamieszczania ofert pracy.

Platforma jest też miejscem, gdzie znajdziemy wszystkie aktualne informacje o różnych wydarzeniach dedykowanych absolwentom. W ramach Programu Alumni UJ organizowane będą szkolenia, konferencje, wykłady, prezentacje, spotkania networkingowe, a już teraz realizowany jest Projekt Mentoringowy.

Program Alumni UJ

W roku 2014 Uniwersytet Jagielloński podjął decyzję, by ożywić relacje z absolwentami - aby uzyskanie dyplomu najstarszej polskiej uczelni było nie tylko powodem do dumy, ale i okazją do dalszego rozwoju osobistego i zawodowego. Zadaniem Programu Alumni UJ jest nie tylko wspieranie tych, którzy kiedyś byli studentami naszego Uniwersytetu, ale także umożliwienie naszym Absolwentom dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z młodszymi kolegami.

Do kluczowych obszarów naszych działań należą:

  • wspieranie rozwoju zawodowego Absolwentów poprzez stale poszerzaną ofertę szkoleń i warsztatów oraz ofert pracy;
  • działanie platformy internetowej umożliwiającej integrację na linii Absolwent - uczelnia – biznes, a także przekazywanie informacji o ofercie skierowanej do Absolwentów;
  • korzystanie z wiedzy i doświadczeń Absolwentów naszego Uniwersytetu dla dalszego doskonalenia programów nauczania.


Program Alumni UJ dedykowany jest wszystkim Absolwentom Uniwersytetu Jagiellońskiego, niezależnie od daty ukończenia studiów.

Zobacz również